Rejestracja telefoniczna (52) 348 40 63 lub (52) 335 88 88

Refundacje

Jak starać się o dofinansowanie? – Krok po kroku

Od 2014 r. każdemu pacjentowi, który jest ubezpieczony w Narodowym Funduszu Zdrowia przysługuje prawo do skorzystania z refundacji do dwóch aparatów słuchowych i wkładek usznych.

[TS-VCSC-Timeline timeline_style=”style1″ timeline_pattern=”light” timeline_ulwrap=”default” timeline_bottom=”false” timeline_dots=”true” timeline_position=”direction-l” timeline_color=”#ffffff” timeline_background=”#ca2226″ icon_replace=”false” image=”false” icon_color=”#cccccc” icon_frame_thick=”1″ icon_frame_color=”#000000″ padding=”true” icon_padding=”0″ show_date=”true” text_code=”false” margin_top=”0″ margin_bottom=”0″ date=”Krok 1″ title=”Wizyta w naszym gabinecie” text=”Wykonujemy bezpłatnie badanie słuchu, które jest podstawą w diagnostyce i ocenie wielkości ubytku słuchu.
„][TS-VCSC-Timeline timeline_style=”style1″ timeline_pattern=”light” timeline_ulwrap=”default” timeline_bottom=”false” timeline_dots=”true” timeline_position=”direction-l” timeline_color=”#ffffff” timeline_background=”#ca2226″ icon_replace=”false” image=”false” icon_color=”#cccccc” icon_frame_thick=”1″ icon_frame_color=”#000000″ padding=”true” icon_padding=”0″ show_date=”true” date=”Krok 2″ title=”Rozmowa z lekarzem” text_code=”false” text=”Wynik badania należy przedłożyć specjaliście laryngologi, który oceni i zleci konieczność noszenia jednego, bądź dwóch aparatów słuchowych.” margin_top=”0″ margin_bottom=”0″][TS-VCSC-Timeline timeline_style=”style1″ timeline_pattern=”light” timeline_ulwrap=”default” timeline_bottom=”false” timeline_dots=”true” timeline_position=”direction-l” timeline_color=”#ffffff” timeline_background=”#ca2226″ icon_replace=”false” image=”false” icon_color=”#cccccc” icon_frame_thick=”1″ icon_frame_color=”#000000″ padding=”true” icon_padding=”0″ show_date=”true” date=”Krok 3″ title=”Wizyta w NFZ” text_code=”false” text=”Wraz ze zleceniem, zwanym receptą na aparat słuchowy należy udać się do oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia w celu potwierdzenia możliwości skorzystania z ww. ulgi.” margin_top=”0″ margin_bottom=”0″][TS-VCSC-Timeline timeline_style=”style1″ timeline_pattern=”light” timeline_ulwrap=”default” timeline_bottom=”true” timeline_dots=”false” timeline_position=”direction-l” timeline_color=”#ffffff” timeline_background=”#ca2226″ icon_replace=”false” image=”false” icon_color=”#cccccc” icon_frame_thick=”1″ icon_frame_color=”#000000″ padding=”true” icon_padding=”0″ show_date=”true” date=”Krok 4″ title=”Powrót do jednego z naszych gabinetów” text_code=”false” text=”Ostatnim krokiem jest powrót do naszego gabinetu wraz z wnioskiem oraz zakup aparatu już po refundacji.” margin_top=”0″ margin_bottom=”0″]

Dodatkowo dla osób z orzeczeniem o niepełnosprawności

Pacjentom, z grupą inwalidzką przysługuje dofinansowanie ze środków PFRON. Po formularze/ wnioski wymagane do uzyskania ww. refundacji można zgłosić się bezpośrednio do naszego gabinetu lub wydrukować ze strony miejskiego lub powiatowego ośrodka pomocy społecznej. Wysokość dofinansowań ze środków MOPS, PCPR uzależniona jest od oddziału oraz środków pieniężnych jakimi dany ośrodek dysponuje na ten cel.

Nasi pracownicy z chęcią pomogą w wypełnieniu wniosku oraz staraniu się o dofinansowanie. Wystarczy przyjść do jednego z naszych gabinetów i porozmawiać ze specjalistą.